КНП “Вінницький міський клінічний пологовий будинок №2” має свою славну історію. Він був заснований в 1937 році. Його потужність була – 39 ліжок.

   КНП “ВМКПБ№2” – це спеціалізований лікувально-профілактичний заклад, в якому надається цілодобова ургентна допомога вагітним, породіллям, новонародженим та гінекологічним хворим. Пологовий будинок має вищу акредитаційну категорію. Експертами ЮНІСЕФ (дитячий фонд ООН) в 2003 році пологовому будинку №2, одному з перших в Україні, був наданий статус «Лікарня – доброзичлива до дитини», в 2007 та 2010 роках цей статус було підтверджено; 2016р. – успішно пройшов міжнародний сертифікаційний аудит системи менеджменту якості на відповідність вимогам ISO 9001:2009.

  Заклад є клінічною базою для кафедри акушерства та гінекології Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, яку очолює професор О.В.Булавенко.

    На сьогоднішній час пологовий будинок розрахований на 80 ліжок, з яких 30 – пологове відділення, 20 – відділення патології вагітних, 30 – гінекологічне відділення; працює сім відділень: жіноча консультація, пологове відділення відділення новонароджених, відділення патології вагітних, гінекологічне відділення, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, клініко-діагностична лабораторія.

   У закладі працюють 64 лікаря, 123 спеціалісти середнього й 70 – молодшого медперсоналу. 87% медиків мають вищу та першу кваліфікаційні категорії. Лікарі пологової зали мають усі оперативні навички.

   Жіночій консультації належить провідна роль в попереджуванні, діагностиці та лікуванні захворювань статевої системи  жінки, а також діагностиці та лікуванні ускладнень вагітності. Амбулаторно – поліклінічна допомога надається жінкам Лівобережного району, яких тут майже 58 тисяч, з них 35 тисяч осіб репродуктивного віку. У складі  жіночої консультації функціонує денний стаціонар на 25 ліжок з роботою у дві зміни, спеціальні кабінети пренатальної діагностики, патології шийки матки, планування сім’ї.

 На базі  жіночої консультації працює «Тато – школа», «Школа відповідального  батьківства», де проводиться підготовка сімейних пар до пологів та післяпологова реабілітація, із залученням психологів.

    Акушерсько-обсерваційне відділення щорічно надає кваліфіковану медичну допомогу при майже 2000 пологів. Це один з найвищий показників серед усіх пологодопоміжних закладів міста та області.  В своїй роботі лікарі акушерсько-обсерваційного відділення впроваджують новітні технології – практика проведення родинних та партнерських пологів, демедикалізацію пологів, епідуральну анестезію, постійний кардіомоніторинг плоду під час пологів, використовують  сучасні вакуум екстрактори.  Усі пологові зали є індивідуальними. Створені також сімейні пологові палати. Палати післяпологового відділення призначені для спільного перебування матері й дитини, всі палати мають індивідуальний санвузол та душову.

    Відділення патології вагітних об’єднує невеликий, але дружний колектив. У лікуванні вагітних жінок використовуються всі доступні нові та перевірені протоколи і методики. 

   Гінекологічне відділення закладу є Вінницьким міським центром гнійно-септичної гінекології, де лікуються понад 2,5 тисячі жінок, третину з них оперують. На базі закладу працює міський Центр патології шийки матки з найсучаснішою апаратурою.

     У закладі введена електронна система “Доктор Елекс”, ведуться електронні реєстри вагітних з важкою екстрагенітальною патологією, канцер-реєстр.

  Пріоритетним напрямком роботи колективу КНП “Вінницького міського клінічного пологового будинку №2” є сприяння сімейним та партнерським  пологам, з кожним роком кількість яких збільшується.

    У 2017р. заклад відзначив 80-річчя з дня заснування. Для людини це поважний та величний вік, для пологового будинку – життя лише починається.

Директор закладу Фесун Анатолій Григорович 27-25-24
Медичний директор​ Яровенко Вікторія Миколаївна​ 27-30-60
Завідувач жіночої консультації Олеськів Роман Ігорович​ 27-06-42
Завідувач акушерським відділенням​ Іванюк Ігор Володимирович 27-15-31
Завідувач відділення новонароджених​ Віщун Олена Афанасіївна 27-80-83
Завідувач відділення патології вагітних Кульчиковська Наталія Володимирівна 27-30-23
Завідувач відділення анестезіології та реанімації Бережна Світлана Самуілівна​ 27-30-23, 27-25-49​
Завідувач гінекологічним відділенням Рудь Віктор Олексійович​ 27-25-49
Приймальне відділення​ 27-80-83
Відділ кадрів 27-30-60